Jeszcze jeden kraksa wymagana zanim Bitcoin trafi 20 tys. dolarów: Analityk

Bitcoin jest zagrożony upadkiem poniżej 10.000 dolarów, nawet jeśli jego długoterminowe podstawy wyglądają niesamowicie byczo.

Krypto waluta benchmarku może spaść do obszaru 8,0000-8,500 dolarów, zgodnie z konfiguracją handlu przedstawioną przez analityka z TradingView. Pokazał on BTC/USD w „strefie przełamania“ powyżej historycznie istotnego oporu linii trendu, teraz zbliżając się do obszaru wyprzedaży zdefiniowanego przez zakres 12-000-14 000 USD.

Bitcoin stoi pod dużą presją sprzedaży blisko 14 tysięcy dolarów. Źródło: BTCUSD na
Powierzchnia 12.000-14.000 dolarów ma historyczne znaczenie jako opór. W ponad ośmiu przypadkach ograniczył on BTC/USD od wydłużenia swego rozmachu. Byki obracają się wokół niego ostrożnie, prowadząc do spadku nowych długich pozycji. To z kolei toruje drogę niedźwiedziom do zwiększenia liczby krótkich pozycji.

Górny zielony pasek na powyższym wykresie pokazuje wyższe niedźwiedzie sentymenty w okolicy.

Bitcoin może więc rozciągnąć swój pęd do góry nogami aż do 14,000$. Niemniej jednak, jego rajd może podlegać ostrej korekcie do góry nogami. Jeśli tak się stanie, analityk TradingView.com widzi spadek ceny w kierunku niższych 8.000 dolarów.

I zaoferował więcej niż jedną techniczną perspektywę, aby wyjaśnić swoje niedźwiedzie tendencje.
Bearish BAT Formation

Analityk powołał się na jedno z jego ostatnich przewidywań dotyczących Bitcoina, powtarzając tę samą niedźwiedzią korektę w kierunku 8 tys. dolarów, ale w oparciu o inny wzór techniczny: BAT.

Jest to klasyczna struktura retrakcji i kontynuacji, która pojawia się, gdy trend wstępnie odwraca swój kierunek i kontynuuje swój pierwotny kurs. Dzięki temu, BTC/USD mogą kontynuować handel w kierunku obszaru 12-14 tys. dolarów, ale pozostają zagrożone korektą poniżej 10 tys. dolarów.

Perspektywy cen Bitcoinów, przedstawione przez Weslad. Źródło: BTCUSD na

„Gdybyś mógł przypomnieć sobie moją ostatnią analizę, która proponowała natychmiastowy test na strefie 12k po odkryciu potencjalnej formacji BAT na BTC. Pogląd ten pozostaje bardzo aktualny i możemy na niego liczyć i czekać na ewentualny powrót po osiągnięciu celu BAT“.

Bitcoin za $20K

Analityk dodał również, że wycofanie się z inwestycji w wysokości 8 000 USD stworzyłoby idealne możliwości dla inwestorów z długoterminową perspektywą rynkową.

Jego wykres przewidywał ostre odbicie w kierunku 20.000 dolarów, gdy Bitcoin trafił na 8.000 dolarów.

Prognoza ta była zgodna z tym, co inni fundamentalni analitycy mówią o kryptokur walucie: że w nadchodzących kwartałach wzrośnie ona wyżej, ponieważ coraz więcej inwestorów wybiera ją jako bezpieczną przystań dla gołębiarzy Rezerwy Federalnej.

Bank centralny USA zobowiązał się do utrzymania stóp procentowych na poziomie bliskim zeru do 2023 roku. Zobowiązał się również do zakupu nieograniczonej liczby obligacji korporacyjnych i rządowych USA. Polityka ta niesie ze sobą ryzyko przesyłania zysków z długoterminowych obligacji skarbowych poniżej zera, co sprawia, że całkowite posiadanie obligacji jest nieatrakcyjne dla inwestorów.

Tymczasem ciągłe wpompowywanie dolara amerykańskiego do gospodarki odbiera jej atrakcyjność jako światowego „safe-haven“. Ta sama narracja ma również na celu pomóc pchnąć Bitcoin wyższy z powodu jego niedoboru jako aktywa.